آخرین اخبار
 
بازگشت
چهارشنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷
با پيگيري فرماندار طبس صورت پذيرفت؛
توافق اوليه شركت هاي زغالسنگ طبس با شركت چيني براي صادرات 50 هزار تن زغالسنگ به كشور چين   

در جلسه اي در محل فرمانداري طبس توافقات اوليه براي صادرات حدود 50 هزار تن زغالسنگ در فاز اول به كشور چين انجام شد.

به منظور فراهم شدن بستر صادرات زغالسنگ از طبس به كشور چين جلسه اي در محل فرمانداري تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان طبس؛در جلسه اي در محل فرمانداري با حضور "احمد طالبيان مقدم" فرماندار طبس،معاون فرماندار،كارشناسان مربوط،مديران شركت هاي خصوصي زغالسنگ طبس و شركت خريدار زغالسنگ از كشور چين،توافقات اوليه براي صادرات زغالسنگ به كشور مذكور انجام شد.

فرماندار طبس از بسترسازي و توافق اوليه شركت هاي زغالسنگ طبس براي صادرات 50 هزار تن زغالسنگ به چين در فاز اول صادرات خبر داد و ميزان صادرات اين محصول معدني را قابل افزايش دانست.

طالبيان مقدم با اشاره به منويات مقام معظم رهبري در خصوص حمايت از توليد،كار و سرمايه ايراني و نيز با بيان اينكه شركت هاي زغالسنگ طبس در مقاطعي به دلايلي با مشكل فروش محصول مواجه هستند،خاطر نشان ساخت : پيگيري هاي زيادي براي رفع مشكلات شركت هاي زغالسنگ و مهيا شدن زمينه فروش و نيز صادرات مجدد زغالسنگ انجام شده است و در صورت رفع دغدغه ها در اين بخش،شاهد افزايش اشتغال زايي و رونق و توسعه بيشتر كار و توليد سرمايه براي شهرستان،منطقه و كشور خواهيم بود.

مدير شركت چيني خريدار زغالسنگ نيز با بيان اينكه كشورش براي تأمين انرژي و صنايع خود نياز به زغالسنگ دارد،بر اين نكته تصريح كرد كه زغالسنگ طبس بر اساس تحقيقات و آناليزها از كيفيت بالايي برخوردار است و آمادگي خود را براي خريداري زغالسنگ خام و كنسانتره براي صادرات به چين اعلام كرد.

گفتني است بزرگترين ذخاير زغالسنگ خاورميانه در شهرستان طبس مي باشد.                  

 بازدید: 711


امتیاز: 0.00


اخبار مرتبط :امتیاز به خبر
بد(1) خوب(5)


چاپ       ارسال خبر به دیگران
 
 
نظر شما درباره اين خبر:
نام *
پست الکترونیک *
آدرس سایت یا وبلاگ
محل درج نظر *


 

استفاده از مطالب سایت با ذكر منبع بلامانع است.